DISKUSE

B A Z A R

TVORBA

e-MAIL

 

 

 

Vyrobil Amatfilm (c) 2003

I N T I M I T A

B l a d e R u n n e r

 

Shání se (polo)amatéři:

3D Animátor (Max aj.) Programátor ( Java ) Prog. pro PALM OS

 

Prodejnička, cheaty, návody aj.

 

Black Crypt pro PC

 

DungeonMaster Java 

 

Lucasfilm hry na PDA s Palm OS (Sony Clié)

 

Amatfilm Production
Poslední Update:
1. 7. 2003
© 2003

 

Nebudu se zde zaobírat důvody, kvůli kterým se z tohoto originálního sci-fi filmu stala kultovní záležitost! Prostě to tak je a já nabízím několik neznámých fakt!

Sehnal jsem pro vás dva nikdy předtím neviděné a nezveřejněné záběry! Nemocniční scénu, ve které Deckard mluví s hospitalizovaným Holdenem: "Bude dýchat, dokud ho někdo neodpojí!" - MPEG 1MB (nízká kvalita :-(, délka 1:04) Scénu s jednorožcem, ve které si Deckard prohlíží jakousi fotografii a několikrát uzří jako ve snu bílého jednorožce! - MPEG 3,9MB (lepší kvalita :-), délka 0:35)

Asi málokdo či snad téměř nikdo si nebude vědom existence několika her na motivy filmu Blade Runner. Jedná se o jednu hru stolní a dvě počítačové!

Stolní hry BLADE RUNNER (obr. vpravo nahoře) se vyrobilo v roce 1982 jen 100 kusů a nikdy se nezačala řádně distribuovat! V krabici najdete hrací desku, figurky, karty a zápisník. Ve hře jde ve zkratce o to, najít a zlikvidovat replikanty a není vždy jasné, kdo je a kdo není replikantem.

Hru BLADE RUNNER pro Commodore 64 si můžete zde dokonce i stáhnout! Pozor, ke spuštění budete potřebovat emulátor pro PC (Mac, Amiga). Samozřejmě, že hrajete za Deckarda a na obrazovce stíháte replikanty v ulicích města a snažíte se je zastřelit. Hra byla distribuována i ve verzi pro ZX Spectrum.

V roce 1997 vydala firma Westwood PC hru BLADE RUNNER pro OS Windows 95 a NT, funguje však i na XP (min. Penitum 90MHz, 16MB Ram). Hra byla distribuována na čtyřech CDčkách a ve zlevněné edici  i na DVD (stáhněte si patch pro CD či DVD verzi. U silných počítačů se může vyskytnout problém (např. s dostřelem), který patch neopraví - je nutné zpomalit procesor).

 

 

Napravo pod obrazovkou hry pro Commodore 64 je skryt text odhalující některá tajemství postav ve hře. Doporučuji, abyste si na vše přišli sami a nekazili si radost ze hry. Pokud vám však během hry či po dohrání stále něco vrtá hlavou, označte si text (klikněte vpravo pod obr. a táhněte kurzor dolů) a příp. zkopírujte / obarvěte.

 

Stolní hra BLADE RUNNER

Commodore 64 hra ...

...BLADE RUNNER

Je Ray McCoy replikant?

Jestli je McCoy replikant záleží čistě na vás. Existuje plno náznaků, že je, ale i že není. Vy rozhodněte, jestli je člověk, nebo replikant – a nebo je člověk sympatizující s replikanty!

Způsob, jak otázku zodpovědět: na konci, v ukradeném měsíčním autobuse, uvidíte original kopii ? fotky s McCoyem a ostatními replikanty. Pokud jste na fotce, tak replikantem opravdu jste.

Kdo ještě je ve hře replikant?

Vůdce replikantů, Clovis, je jím vždycky. Lucy, Gordo, Izo, Sadik a Dektora můžou, ale nemusí být rep.
Spencer Gregorian je vždy člověk. Bullet Bob je také většinou člověk, ale může být i replikant. Pokud je V-K zkalibrován a test tvrdí, že je replikantem, klidně ho sejměte …